ZKO Plzeň-Doubravka
Kynologický klub Plzeň Doubravka

Sportovní výcvik

Hlavní výcvikář sportovního výcviku:

Tereza Mašková  - začátečníci, kurzy

Kontakt:  kk.plzen.doubravka[zavináč]seznam.cz

nebo        terez.maskova[zavináč]seznam.cz


Sportovní výcvik

V našem klubu probíhá výcvik dle národního zkušebního řádu NZŘ a mezinárodního zkušebního řádu IGP.

Také zde dle možností pořádáme zkoušky i dle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno (zkoušky ZOP, ZPU).


Letní výcvikový tábor Nýrsko

Pravidelně v létě na týden jezdíme na tábor se psy do Nýrska. Nejde o přísně výcvikový tábor, ale spíše o dovolenou pod stanem se psy v příjemném a krásném prostředí cvičiště v Nýrsku na Šumavě se spoustou místních kynologických přátel.

Více informací k táboru na klubovém emailu.


Základní kurz ovladatelnosti psa

Jedná se o základní kurz pro začátečníky, kteří se zde naučí základní povelové technice, základům výcviku psa a zdokonalí tak svého psího miláčka.

Kurzy většinou probíhají 2x ročně, jarní a podzimní kurzy, během letních prázdnin organizované výcviky neprobíhají. Informace o otevření kurzu vždy zveřejněna před každým náborem, dle kapacity instruktorů a aktuální obsazenosti.

Cena kurzu je 1.500,- Kč, splatná v den náboru v hotovosti instruktorce, v ceně 10 praktických lekcí + 1 teoretická úvodní hodina (pomůcky, povely, pamlsky, metody, apod.) .

ü  Jedná se o 10 cca hodinových lekcí, cvičí se ve skupině max. 6 psů, vedeno instruktorem, termíny lekcí každou sobotu (vyjma hlášených akcí klubu - např. výstavy, závody, zkoušky, apod.),

ü  podmínkou účasti v kurzu je stáří psa min. 6 měsíců, platné očkování (doloženo očkovacím průkazem při náboru) a zaplacený členský příspěvek (hradí se v hotovosti v den náboru),

ü  obsahem kurzu je naučit psa praktické poslušnosti tak, aby procházka venku s ním byla  příjemnou relaxací a ne spíše stresující záležitostí (co kde zase vyvede?),

ü  součástí kurzu je i základní teorie výcviku, která probíhá v den náboru v klubovně,

ü  jedná se o základní cviky ovladatelnosti (chůze u nohy, základní obraty, polohy psa sedni, lehni, vstaň), přivolání psa za normálních a ztížených podmínek, základy nácviku překonávání překážek a dlouhodobé odložení psa na místě.

Přihlášky a více info:    kk.plzen.doubravka[zavináč]seznam.cz


web-kontakt.cz   ©   Všechna práva vyhrazena